2015.12.09.
Az ultra nem huligán

Magyarország legnépszerűbb sportja a futball, a profi csapatok döntő többségét szervezett szurkolói csoportok támogatják a hazai és idegenbeli meccseiken. Ezekre a csoportokra mind a futballklubok, mind maguk a csoportok a csapat 12. embereként hivatkoznak. Ők azok, akik győzelembe hajszolják csapatukat, elkísérik őket az ország másik szegletébe is, és kifejezik véleményüket, elégedetlenségüket, akár a csapat vezetőedzőjével, akár a hazai labdarúgó szövetséggel van problémájuk, és ők azok, akik részt vesznek a rendbontásokban (balhékban) is. Nem világos azonban, hogy mikor beszélünk ultrákról, mikor huligánokról és mikor szurkolókról. A média hajlamos összemosni az első két fogalmat, és a futball világát kívülről szemlélők számára is úgy tűnhet, nincs jelentős különbség a két csoport tagjai közt.

Az_ultra_nem_huligan.pdf